PSS SVIDNÍK, a.s. na DRINK JAPAN 2018.

17. augusta 2018

Japonsko – krajina vychádzajúceho slnka je už po dlhé stáročia spätá s kvaseným ryžovým nápojom sake. Medzi populárne nápoje sa v posledných desaťročiach zaradilo aj pivo, pričom pivovarnícke techniky tu boli prenesené predovšetkým z Nemecka. Za zmienku stojí aj fakt, že práve Japonci pri výrobe piva veľmi radi experimentujú, pričom klasické sladové pivo obohacujú o nové zložky ako sú ovocie, korenie ale aj pre naše zemepisné šírky trochu netradičné riasy a ustrice.

A práve Japonsko je organizátorom tretej najväčšej výstavy na svete prezentujúcej nápoje a technológie na výrobu nápojov. Výroba, balenie a distribúcia piva patrí medzi jeden z piatich ponúkaných sektorov, ktoré výstava zastrešuje. Podujatie sa konalo po tretí krát koncom júna v hlavnom meste Japonska Tokiu a privítalo takmer 15 000 prevažne domácich návštevníkov.

Svoje zastúpenie na výstave mala aj spoločnosť PSS SVIDNÍK, a.s., pre ktorú účasť na podujatí predstavovala novúskúsenosť. Náš výstavný stánok bol miestom stretnutí a rokovaní, pričom nás potešil záujem o ponúkané produkty a služby spoločnosti. Drink Japan berieme ako ideálnu platformu na oboznámenie sa a preniknutie na japonský trh a plánujeme sa tu vrátiť aj na budúci rok.